Posjetili smo park prirode Kopački rit

Osim izuzetno bogatog biljnog i životinjskog svijeta, ono što ovaj Park prirode čini tako posebnim jest njegova konstantna promjena izgleda. To možemo zahvaliti vodostaju Dunava i Drave koji se mijenja i prilikom tih redovitih promjena kreira uvijek iznova jedinstvenu slagalicu jezera, kanala, bara, poplavljenih šuma, livada… Stoga je svaki posjet Kopačkom ritu posve jedinstven. Starije skupine Dječjeg vrtića Ogledalce Ernestinovo zajedno s područnim vrtićem iz Laslova posjetili su park prirode Kopački rit. Dan smo proveli u ugodnoj šetnji parkom prirode, vožnji vlakićem i brodom a sudjelovali smo i na Vidrinoj radionici. Uz stručno vodstvo djelatnika Kopačkog rita, djeca su bila upućena u sve ono što ih okružuje. Saznala su kojom rijekom plove, koje sve ptice vide oko sebe, kako se ptice prehranjuju. Neposrednim promatranjem spoznali su kako ptice love svoju hranu iz rijeke, kakvo je drveće koje nas okružuje, kako se prema prirodi trebamo ophoditi i još mnogo toga. Zahvaljujući općinama Ernestinovo, Šodolovci, Tordinci i Vladislavci koje su podijelile troškove prijevoza do Kopačkog rita i novca zarađenog na Božićnom sajmu, cijena je za roditelje bila simbolična. Cjelokupni izlet je još jedan pokazatelj važnosti upravo iskustvenog učenja.

Iskustvo je najbolji učitelj”– Ciceron

 

 

 

Skip to content