Kroz projekt do edukacije o zaštiti okoliša

Predstavom Junaci prirode i podjelom slikovnice Ogledalce uspomena, završena je edukacija o zaštiti okoliša.  Općina Ernestinovo sudjelovala je u projektu Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te nam kroz njega omogućila sudjelovati u nizu edukativnih radionica o zaštiti okoliša, o recikliranju i podizanju svijesti o mjerama sprječavanja nastanka otpada. U suradnji s Dokkicom izrađena je poučna slikovnica Ogledalce uspomena koju je na dar dobilo svako dijete. Uz glavne likove Ernesta, Tinu i Lasla u svakom trenutku se možemo podsjetiti na ljepote naše zajednice, koliku ulogu svi mi imamo u njoj te koliko svi zajedno možemo učiniti za naš okoliš i njegovu održivost. Sve aktivnosti ovoga projekta imaju isti cilj – podsjetiti  nas da vodimo brigu o našoj zajednici, o našem okolišu, o našoj planeti Zemlji, jer ona nam je dom za koji vjerujemo da svi želimo da bude lijep i uredan. Stoga zahvaljujemo Općini Ernestinovo što nam je omogućila ovu korisnu edukaciju.

Skip to content