Dječji vrtić Ogledalce Ernestinovo – drugi najbolji vrtić u Hrvatskoj

Dječji vrtić Ogledalce Ernestinovo temeljem kriterija Ministarstva znanosti i obrazovanja te Agencije za odgoj i obrazovanje osvojio je 2. mjesto  u kategoriji općina za najbolji vrtić u Republici Hrvatskoj. Kriteriji za izbor bili su kvadratura dječjeg vrtića i vanjskog prostora, broj odgojitelja i stručnog osoblja po djetetu, nad standardi u prehrani, besplatni dodatni programi i aktivnosti za djecu, ostvareni projekti vrtića, suradnja s roditeljima i širom društvenom zajednicom, angažiranost i aktivnost odgojitelja i stručnih suradnika u profesionalnom pristupu i stručno – pedagoškom radu.

Drago nam je da je stručni žiri prepoznao naš trud i zalaganje a ova nagrada biti će nam putokaz u daljnjem radu.

Dodatnim programima i aktivnostima doprinosimo socijalnom uključivanju, kreativnom razvoju djece. Većina dodatnih sadržaja i cijeli tim stručnog osoblja s kompletnom novom didaktikom i Montessori programom upravo je ovdje zbog projekta „Obiteljski sklad kroz produljeni rad DV Ogledalce Ernestinovo“ projekt je odobren  Općini Ernestinovo iz  Poziva Nastavak unaprjeđenja usluga za djecu u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, iz  Europskog socijalnog fonda, iz Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.- 2020., ukupne vrijednosti 140.034,04 eura (1.055.086,14 kuna).  Dodijeljena projektna sredstva su bespovratna, a partner na projektu Općini je naš Dječji vrtić Ogledalce Ernestinovo.

Skip to content