Vrijeme Karnevala i ostalih šala

” Stiglo vrijeme Karnevala

Vrijeme plesa, vrijeme šala

Za sve maske divni dani

Raspjevani, razigrani…”

 

Iz pjesme ,,Karneval”

Jadranka Čunić-Bandov

 

 

 

Osim čitanja prigodnih priča i usvajanja stihova vezanih uz maškare, djeca  izrađuju različite  maske koje su im služe za igru i kojima smo ukrasili i prostor Vrtića. Oformili smo kutić presvlačenja, maskiranja i kostimiranja u kojem  djeca provode mnogo vremena maskirajući se u različite likove. Također, ćemo organizirati maskenbal u vrtiću i ples pod maskama te različite natjecateljske igre u ponedjeljak 15.02.2021.g.  Veseloj atmosferi pridonijeti će i izrada i pečenje krafni u vrtiću, te upoznavanje s tradicijom našega kraja vezano uz Poklade.

Pokladnu povorku kroz mjesto, u kostimima koje izrađujemo u vrtiću, planiramo za 16.02.2021. sukladno vremenskim uvjetima.

 

 

 

 

   

 

   

 

 

Skip to content