U posjetu vatrogascima

Povodom Sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca, pozvani smo na druženje u DVD Ernestinovo, gdje su nas dočekali zapovjednik i ostali članovi vatrogasnog društva. Djecu su  upoznali s vatrogasnim vozilima i vatrogasnom opremom. Zapovjednik društva pokazao nam je kako se gasi požar te pružio priliku  djecI probati držati cijev pod mlazom. Vatrogasci su nam pripremili i vatrogasnu vježbu gdje smo s brentačama i mlaznicom gađali metu na stalku. Djeca starije A odgojne skupine izradila su i poklonila plakat u znak zahvale vatrogascima za njihov rad i trud.
Nakon vježbe počastili su nas slatkišima i sokom gdje smo još družili i upoznavali s vatrogascima. Djeca su uživala u druženju s vatrogascima te naučili nešto novo.
Uz vatrogasni pozdrav: ” Vatru gasi, brata spasi!” , pozdravili smo vatrogasce i završili naše druženje.
Nives Erdeg, odgojiteljica
 
Skip to content