Svjetski dan ekologije

Povodom Svjetskog dana ekologije, djeca starije i predškolske skupine posjetila su obližnji park u središtu Ernestinova. Cilj obilježavanja ovog eko datuma je razvijati ekološke svijesti djece te osnovno  znanje o važnosti čistoga okoliša i načinima brige za njegovo očuvanje te ublažavanje posljedica klimatskih promjena.

Općina Ernestinovo intenzivno radi na održavanju zelene infrastrukture područja Ernestinova kroz projekt Fonda za zaštitu okoliša.  Stoga smo bili u mogućnosti razgovarati s gđom Alkom Turalija, mag. ing. agr. pri Fakultetu agrobiotičkih znanosti Osijek koja nam je došla pobliže objasniti zašto je dobro posaditi biljke i drveće te koja je njihova važnost za sav živi svijet.

Uz pomoć radnika tvrtke Floreo iz Bilja, djeca su pripremila  tlo za sadnju, zagrnula sadnice zemljom, dobro ih zalila vodom i otpjevala im pjesmice kako bi uz puno ljubavi i sreće, zadovoljne rasle te nam još dugo vremena proizvodile kisik i davale potreban hlad.

Skip to content