U našem je vrtiću posljednji tjedan protekao u pravom slavljeničkom duhu – slavili smo naš treći rođendan, a proslavili ga organizirajući brojne zanimljive posjete i aktivnosti. Tako smo se u utorak, 3. listopada 2023., autobusima zaputili ka Zoološkom vrtu Osijek, kako bismo to prijepodne proveli na svježem zraku, u prirodi, okruženi mnogobrojnim životinjskim prijateljima. Naša su djeca bila potpuno oduševljena šetajući Zoološkim vrtom u pratnji njihovih odgojiteljica: razgledavali su i pozdravljali gotovo svaku životinju koju su sreli tijekom šetnje, a moramo priznati da ni životinje nisu oklijevale uzvratiti nam njihove pozdrave. Teško nam je bilo odlučiti se za životinju koja nam se najviše svidjela, stoga možemo reći da zaista volimo sve životinje svijeta i da smo uživali u njihovom društvu. Tako smo našu šetnju Zoološkim vrtom priveli kraju – brzo je prošla, no to može značiti samo jedno: izvrsno smo se zabavili te jedva čekamo u budućnosti organizirati još mnogo sličnih izleta i posjeta za djecu našeg vrtića.

No, time nismo završili: stigavši u naš vrtić, najprije smo pohitali na ručak, a potom odlučili i nacrtati naše životinjske prijatelje koje smo upoznali u Zoološkom vrtu, kako bismo ovjekovječili šarolike prizore koje smo vidjeli tog posebnog dana. Crteže smo nacrtali služeći se drvenim bojicama i, naravno, našom maštom! Rezultate našeg rada možete pogledati u ispod priloženim crtežima.

Ena Međimurec, mag. philol. hung. et mag. educ. philol. angl.

 

Skip to content