Posebno priznanje za likovni rad

Tjedan glazbe za mladu publiku svakog proljeća organiziraju Hrvatska glazbena mladež, Zagrebačka filharmonija i Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog s ciljem da umjetnička glazba dođe na listu prioriteta najmlađih.U okviru Tjedna glazbe za mlade održao se i likovno – glazbeni natječaj Radost slikanja uz glazbu. Dječji vrtić Ogledalce Ernestinovo prijavio se na likovni natječaj.

Slušajući  Bumbarov let, Nikolaja Rimskog Korsakova, djeca starije vrtićke dobi  pod mentorstvom odgojiteljice Andreje Glavica, svoje su dojmove izražavala likovnim izričajima.  Likovni rad E. P. (6), polaznice starije vrtićke skupine našao je svoje mjesto između pristiglih 287 radova i osvojio jedno od četiri posebnih priznanja, i jedino priznanje u kategoriji dječjih vrtića.

Tim su povodom E. P.  i likovnoj mentorici Andreji Glavica uručene prigodne nagrade organizatora.

Evo što organizatori kažu za njezin rad: “ E. P. naslikala je Bumbarov let čije zujanje čujemo, a prati ga dinamična kleeovska koloristička kompozicija. Šarmantno zvučno – kotrljajuće klupko boje i linija koja glazbom odjekuje”.

 

     

 

Skip to content