Naših prvih mjesec dana u jaslicama

Jaslička skupina Medvjedići hrabro je zakoračila u svoje prve vrtićke dane. Mjesec rujan bio je obojan brojnim emocionalnim stanjima kako djece tako i roditelja i odgojitelja. Odgojitelji su intenzivno radili na stvaranju ugodnog i sigurnog ozračja za djecu i roditelje. Osnovna zadaća odgojitelja bila je djeci osigurati okruženje u kojem će se osjećati prihvaćeno, sigurno i opušteno. Roditelji su bili aktivni sudionici odgojno-obrazovnog procesa i omogućeno im je sudjelovanje u procesu prilagodbe u skladu s epidemiološkim mjerama.

Djeci jasličke dobi potrebno je pružiti ljubav i toplinu, razviti prisan i privržen odnos. To su temelji za uspostavu osjećaja pripadnosti i zajedništva, koji dalje stvaraju preduvjete za igru, učenje i stvaranje. Odgojitelji su tijekom planiranja aktivnosti i poticaja vodili računa o potrebama djece te njihovoj razvojnoj primjerenosti. Važno je što ranije započeti s poticanjem raznovrsnih aktivnosti koje će djeci jasličke dobi omogućiti stjecanje novih znanja kao i razvijanje motorike, samostalnosti, kreativnog izričaja i komunikacije. Kroz individualni rad i rad u manjim grupama postigli smo zadovoljavajuće rezultate te smo spremni za nove odgojno-obrazovne izazove.

 

Priredila: Dijana Markota, dipl. pedagog

Skip to content