Likovni natječaj – radost slikanja uz glazbu

Natječajem „Radost slikanja uz glazbu” Hrvatska glazbena mladež već dvadeset godina nastoji poticati djecu predškolske, osnovnoškolske i srednjoškolske dobi da likovnu inspiraciju pronađu u glazbi. Ove godine to su radili na zadanu temu „U potrazi za harmonijom”.

Stručni žiri u sastavu Maje Rožman, prodekanice na Akademiji likovnih umjetnosti, Ide Loher, docentice na Akademiji likovnih umjetnosti, te Tončija Bilića, predsjednika Hrvatske glazbene mladeži odabrao je između pristiglih 546 likovnih radova, nagrađene pohvaljene i  radove za izložbu.

Izložba likovnih radova bila je 23.4.2024 u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu a izabran je rad naše Eline Zendeli iz starije A skupine pod vodstvom mentorice gđe Milice Tešankić.

Čestitke našoj Elini i njenoj mentorici!

 

 

Skip to content