Eco City Waste Fest

U kurikulum Dječjeg vrtića Ogledalce Ernestinovo kao jedno od tri velika područja kompetencija implementiran je i održivi razvoj. Kako bismo našim vrtićarcima još više približili ovu tematiku 25. travnja odveli smo ih na prvi festival otpada u Hrvatskoj – Eco City Waste Fest, koji se održao u Gospodarskom centru u Osijeku.

Djeca starije i predškolske skupine sa svojim su odgajateljicama i našom pedagoginjom na ovom festivalu imali prilike sudjelovati u raznim aktivnostima koje su pripremili organizatori i sudionici. Kroz interaktivne radionice, poučna predavanja i zabavne igre posjetiteljima su približili znanja o prirodi i zbrinjavanju otpada. Sudjelovali smo  u radionicama Vodovoda, Unikoma, Kineziološkog fakulteta, NK Osijeka, Crvenog križa i osjetili doživljaj Pannonian Challengea. Pogađali smo vrste drveća u improviziranoj šumi, radili pokuse s vodom te vidjeli kako onečišćena voda izgleda pod mikroskopom. Naučili smo kako pružiti prvu pomoć a uz pomoć studenata KFOS-a prolazili smo poligon…

 

 

 

 

 

  

  

 

Skip to content