Eco City LegOSi u Dječjem vrtiću Ogledalce Ernestinovo

Unikom, u suradnji s Fakultetom za odgojne i obrazovne znanosti provodi projekt edukacije koji obuhvaća niz aktivnosti čime će pridonijeti podizanju svijesti građana o mjerama sprječavanja nastanka otpada. Projektom Eco City LegOSi provodi se sustavna kampanja s posebnim naglaskom na najmlađe – djecu predškolske dobi. Zdena Metalac, Janko Organko, Teta Plastika, Teglica Verica i Mirko Papirko glavni su junaci ove radionice.

U Dječjem vrtiću Ogledalce Ernestinovo već dugo njegujemo osjetljivost za održiv razvoj. Naša odgojiteljica educira se na području održivog razvoja u SRC Srednjaci u Zagrebu, Program održivog razvoja Dječjeg vrtića Ogledalce Ernestinovo je u pripremi, uzgajamo koke, sami proizvodimo eko boje od priridnih materijala u sklopu projekta Sevengardens… Stoga nam je održana edukativna radionica izvrsno upotpunila našu misiju. Djeca su na zanimljiv i interaktivan način učila o odvajanju otpada a predstavnici Unikoma pripremili su za nas poklon pakete s plišanim lutkama – glavnim junacima ove lijepe priče. Također je svako dijete na dar dobilo slikovnicu Slikootpadnicu. Drago nam je da smo došli do spoznaje da svi imamo pravo na zdrav okoliš i život u takvom okruženju ali da isto tako imamo i odgovornost prema njemu. Svatko od nas može učiniti nešto sam ali zajedno možemo učiniti mnogo više. Zato su ovakve edukacije od iznimne važnosti. Hvala Unikomu !

 

 

Skip to content