Djed Božićnjak i vilenjaci

Božićno je vrijeme oduvijek bilo vrijeme ljubavi i čarolije a  tradicija se mora poštovati bez obzira na sve, pa nas je tako u organizaciji Općine Ernestinovo, posjetio   Djed Božićnjak sa svojim pomagačima Vilenjacima.  Djeca su bila vidno iznenađena.

Raspjevani i razigrani, kao i uvijek, dočekali su Djedicu i prišapnuli mu svoje skromne želje. Vilenjaci su sve zapisali u svoju vilenjačku knjigu koju nose na Sjeverni pol.

Djed Božićnjak nas je naučio  kako se umotavaju pokloni, kakav čaj piju kod njega na Sjevernom polu, saznali smo čime se hrane sobovi, te zašto Rudolf ima tako veliki nos.

Zajedno smo zapjevali pjesme koje znamo, te zaplesali Vilenjački ples.

 

 

 

 

Naše je druženje s Djedom Božićnjakom i Vilenjacima završilo podjelom poklon knjiga za svako dijete. Vilenjaci su nam otkrili tajnu – oni jako puno čitaju, jer, u knjigama se krije puno tajni i čarolija te vilinske mudrosti.

 

mlađa mješovita skupina           

 

 

Skip to content